Közérdekű  rendeletek változásai

 

 

Fontos, lakosságot érintő változások  2008 január 1-től !

A képviselő-testület  2007 December  14.-én  ülésen több, a lakosságot anyailag is érintő rendelet született.

A   község Önkormányzata  a csökkenő támogatások miatt 2008. január 1.napjától nem tudja tovább átvállalni a szemétszállítás díját a lakosság helyett.

Képviselő-testület döntése értelmében  a szemétszállítás díját  - más településekhez hasonlóan - Keszüben is a lakosságnak kell fizetni.

Díja a rendeletben írt mérték, ami kb. 910 Ft/hó.

A szolgálatató - Dél-Kom Kft - január elején keresi meg a lakosságot a szolgáltatási szerződés megkötése miatt.

A közterületi konténerek elhelyezését is felülvizsgálja az Önkormányzat. A Pázsit hídnál lévő  konténer mellé rendszeresen raknak le zsákokat.

A rendelet teljes szövege itt !

Kapcsolatos a kommunális építményadó-rendelet módosítása is, az arányosabb közteherviselés érdekében. 

Az Önkormányzat az elmúlt években sok olyan értéknövelő fejlesztést hajtott végre külterületen, amellyel az ottani környezet

 is nagymértékben változott, és lényegesen nőtt az ingatlanok értéke (Aszfaltos úthálózat, közvilágítás bővítése, konténerek, utak kavicsozása stb.)

Mindezek, valamint az állami támogatás csökkenése miatt emelte a Testület a külterületi építmények utáni éves kommunális adó mértékét

2.000,- Ft-tal 10.000 Ft-ra. (Eddigi mérték: belterületen 9.000,- Ft / épület, külterületen 8.000,- Ft/ épület volt)

A rendelet teljes szövege itt !

 

Talajterhelési díj: 2008. január l.-től akik a rendelkezésre álló csatornahálózatra nem kötnek rá, talapterhelési díj fizetésére kötelezettek.

 A díj fizetése adók módjára történik, a hálózatra nem kötött ingatlanok tulajdonosait a Körjegyzőség "bevallás" nyomtatvánnyal keresi meg.

A rendelet teljes szövege itt !